آسمان خراش های هفت گانه مسکو

این مجموعه آسمان خراش ها از هفت آسمان خراش در مسکو روسیه می باشد که طراحی آنها به سبک استالینیستی است .این هفت آسمان خراش بوسیله ی بیش از 10 هزار مهندس، کارگر، بنا (از مردم و زندانی ها) بین سال های 1947 تا 1953 میلادی ساخته شد.

اسامی این هفت آسمان خراش عبارتند از: ساختمان اصلی وزارت امور خارجه، ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، هتل لنینگرادسکایا، هتل اوکراین، ساختمان اداری و مسکونی مرتبط با وزارت راه و ترابری، آپارتمان کاتلنیچسکایا و ساختمان مسکونی میدان کودریتسکایا.

دو آسمان خراش دیگر به همین سبک نیز طراحی شده بود که هیچوقت ساخته نشدند.(کاخ شوروی و ساختمان زاریادی)

این هر هفت آسمان خراش، از قابهای فولادی با سقف کاذب و سنگ تراشیده شده، ساخته شده اند. بجز ساختمان دانشگاه که هفت متر ضخامت دارد بقیه بر اساس سازه های بتنی ساخته شده اند. پانل های به متراژ 15 متر مربع(وکمتر) و کاشی های سرامیکی خارجی، با پیچ و مهره های فولادی ضد زنگ محافظت می شوند. ارتفاع این آسمان خراش ها توسط اراده سیاسی محدود نمی شد، ولی کمبود تکنولوژی و تجربه، سازه ها بسیار سنگین تر از آسمان خراش های آمریکایی بودند.

 

دانشگاه دولتی مسکو در فاصله 800 متری از صخره قرار دارد که توسط چندین هزار زندانی گولاگ ساخته شد. بیش از 40000 تن فولاد در برج اصلی این آسمان خراش استفاده شده است ، دانشگاه دولتی مسکو در تاریخ 1 سپتامبر 1953 افتتاح شد. ارتفاع آن 240 متر، که تا سال 1990 به عنوان بلندترین ساختمان در اروپا بود. این ساختمان هنوز بلندترین ساختمان آموزشی در اروپا است.

هتل اوکراین بین آسمان خراشهای هفت گانه رتبه دوم را در بلندی با 198 متر داراست. از زمان ساخت تا سال 1975، بلندترین هتل در دنیا بود.ساخت هتل اوکراین در رودخانه شروع شد سپس سازندگان مجبور به حفاری در زیر سطح آب شدند. این هتل پس از سه سال باز سازی در تاریخ 28 آوریل 2010، با 38 آپارتمان و 505 اتاق خواب  به نام هتل رویال رادیشن مسکو به کار خود ادامه داد.

آسمان خراش های 7 گانه مسکو

وزارت امور خارجه روسیه به ارتفاع 172  متر در سالهای 1948 و 1953  ساخته شد، این آسمان خراش در حال حاضر دفتر وزارت امور خارجه برای فدراسیون روسیه است. این وزارتخانه با یک دیوار سنگی بیرونی با پایلستر و پیل ها طراحی شده است. داخل این آسمان خراش بسیار زیبا و با شکوه ست که با سنگ و فلزات تزئین شده است.

هتل لنینگرادسکایا ساختمان نسبتا کوچکی است با 26 طبقه و 136 متر.از این 26 طبقه 19 طبقه آن قابل استفاده است.

آپارتمان کاتلنیچسکایا ساختمان کوهستانی با مجاورت رودخانه مسکوا است.ارتفاع این آسمان خراش 176 متر است که در حال حاضر، 22 طبقه آن قابل استفاده میباشد.

ساختمان میدان کودریتسکایا با 160 متر ارتفاع و 22 طبقه که 18 طبقه آن قابل استفاده است.این ساختمان در ابتدا برای رهبران فرهنگی شوروی و سیاستمداران ساخته شده بود.

ساختمان اداری و مسکونی مرتبط با وزارت راه و ترابری بلوک مخلوطی از ساختمان های 11 طبقه با یک برج باریک (ارتفاع 133 متر و 24 سطح) طراحی شده است.

 

اگر قصد شناخت روسیه اماکن تفریحی ، تاریخی ، مراکز خرید ، تور روسیه و.... را دارید با راشا فا همراه باشید .

*آسمان خراش های هفت گانه مسکو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟

بستن
نگاهی کلی بر شهر مسکو
نگاهی کلی بر سنت پترزبورگ
مترو مسکو
آسمان خراش های هفت گانه مسکو

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

جستجو