مترو مسکو

یکی از بهترین امکانات جهت حمل و نقل شهری برای شهروندان و مسافران تور روسیه در مسکو، مترو مسکو می باشد . مترو مسکو روسیه یک سیستم حمل و نقل سریع و در عین حال زیباترین مترو دنیا از لحاظ معماری میباشد . در واقع هر ایستگاه آن یک معماری فوق العاده و خاص خودش را دارد  . این مترو علاوه بر حمل و نقل برای شهر مسکو، در خدمت شهر های دیگر روسیه من جمله شهرهای كاگوروگورسك، روتوف می باشد.

10

5

 

مترو مسکو در سال 1935 با یک خط به بلندی 11  کیلومتر (6.8 مایل) و 13 ایستگاه افتتاح شد، این اولین راه آهن زیرزمینی در اتحاد جماهیر شوروی بوده است. از سال 2017، متروی مسکو به استثنای دایره مرکزی مسکو و مسکو مونوریل دارای 206 ایستگاه می باشد و طول مسیر آن 339.1 کیلومتر (210.7 مایل) می باشد .مترو مسکو شامل 12 خط و 203 ایستگاه بوده و در رتبه پنجم و از طولانی ترین متروهای جهان به حساب می آید. سیستم متروی مسکو عمدتا در زیر زمین است و عمیق ترین بخش تونل این مترو در عمق 84 متری (276 فوت) زمین و  در ایستگاه پارک پرودی می باشد.

9

11

84

مترو مسکو در ساعت 05:25 باز و در ساعت 01:00 بامداد  بسته می شود. حداقل فاصله بین قطارها و زمان انتظار 90 ثانیه میباشد. برخلاف خیلی از متروهای دیگر جهان،  مسافران بدون نیاز به پرداخت مجدد میتوانند هر تعداد خط که میخواهند عوض کنند.

 

321

 

از سال 2013، مترو مسکو به طور متوسط ​​روزانه 6.73 میلیون مسافر و حداکثر 9.28 میلیون مسافر را جا به جا می کند.

یکی از ویژگی های خاص مترو مسکو ، اینترنت رایگان آن می باشد که در تمام خطوط متروی مسکو در دسترس است . اینترنت رایگان از دسامبر 2014 به امکانات متروی مسکو افزوده شده است .

6

اگر قصد شناخت روسیه اماکن تفریحی ، تاریخی ، مراکز خرید ، تور روسیه و.... را دارید با راشافا همراه باشید .

 

*مترو مسکو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟

بستن
مترو مسکو
نگاهی کلی بر شهر مسکو
آسمان خراش های هفت گانه مسکو
نگاهی کلی بر سنت پترزبورگ

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

جستجو